Szakértővé válni?

Ingyen? >>>

2009.05.16.szombat

Alpstour Ptuj

Amint arról már korábban hírt adtunk, 2009. május 15-17. között rendezik Szlovéniában, Ptuj városában az Alpstour profi versenysorozatának egyik fordulóját. Ezen három magyar profi versenyző, Sárközi Richárd, Hahn Roland és Hahn Árpád vett részt.

Az első versenynap viszonylag jól sikerült a magyar versenyzőknek. Ricsi +4-et játszott, Roland +5-öt, Árpád pedig szintén +5-tel fejezte be az első napot. Ez indulásnak nem rossz ezen a nehéz pályán, ahol a szakaszok szinte mindegyike "dogleg"-es, ráadásul a fairway-ek is általában szűkek. Az eredmény annak tükrében még bíztatóbb volt, hogy mindhármuk számára ez volt az évad első versenye.

A második versenynapon sajnos nem sikerült javítaniuk az előző napi eredményeken. Ricsi +5-öt, Roland és Árpád pedig +6-ot játszott. Összességében Sárközi Richárd 151 ponttal a 60. helyen végzett, míg Hahn Roland és Hahn Árpád 153 pontos azonos eredménnyel holtversenyben a 68. lett. Sajnos a vasárnapi "cut"-ba egyikük sem jutott be.

Hahn Árpád telefonon elmondta, hogy ezen a pályán jött rá igazán, hogy a puttolást nem lehet eleget gyakorolni. A greenek minősége néha kívánni valót hagyott maga után, és a legkisebb hiba is megbosszulta magát. A hosszú ütésekkel (drive-ok, közelítő ütések) viszont teljes mértékben fel tudták venni a versenyt a többiekkel!

A verseny részletes eredményeit itt tekintheted meg:

(Szerző: Hahn Csaba)

Vissza az oldal tetejére...

2009.04.01.szerda

Rabbit verseny

Ezúton hívom fel a figyelmét minden hendikeppet javítani kívánó játékosnak arra, hogy 2009. április 16-án csütörtökön Global Life Bróker Rabbit verseny lesz Gödön a Pólus Palace Golf Clubban!

A kezdőknek és HCP-t javítani kívánóknak kéthetente megrendezésre kerülő GLB Rabbit versenysorozat első játéknapján a verseny délben indul.

2009.03.01.vasárnap

golf közvetítés

Ha szereted a golf versenyek, bajnokságok közvetítéseit nézni, akkor ajánlom figyelmedbe az internetes Veetle TV adásait. Először le kell hozzá töltened egy kisebb szoftvert, aztán már nézhetsz is sokféle sport közvetítést, és más amerikai adásokat.

Jelenleg a PGA Championship közvetítések folyamatosak, és nagyrészt élő adások. (Ez a link lehet, hogy később majd elavul, de a Veetle főoldalán akkor is megtalálod a golf közvetítéseket.) Figyelmedbe ajánlom, hogy újra játszik Tiger Woods is.

2008.10.27.hétfő

Szótér Szabolcs 2008-ban a szenior kupagyőztes

Összetettben Szótér Szabolcs végzett az élen a Magyar Senior Golfozók Társasága által kiírt Senior Stableford Kupa 2008. versenyében.

A Pólus Palace Golf Clubban 2008. október 22-én szerdán rendezték meg a hétfordulós versenysorozat utolsó, döntő fordulóját. A nettó pontverseny végeredménye a következő lett:

7 Koplányi Tibor Magyar GC 30 8 34

Az összetett első helyet a korábbi fordulók során pontjait szorgalmasan gyűjtögető Szótér Szabolcs szerezte meg. Kitűnő példáját mutatta annak, hogy a golfoktatásokon és a versenyeken való szorgalmas részvétel meghozza a gyümölcsét.

10 Jakobi László 18

Emlékeztetőül megjegyezzük, hogy Szótér Szabolcs alig három hete ugyanezen gödi pálya 2. szakaszán hole-in-one-t ért el.

2008.09.06.szombat

Böndicz Gergő a 2008. évi amatőr magyar bajnok!

A 2008. évi Magyar Amatőr Nyílt Golfbajnokság három versenynapja után Böndicz Gergő (Highland GC) végzett az első helyen. Az első 10 helyből 5-öt a Pólus Palace Golf Club versenyzői szerezték meg.